Wszystko zaczęło się w 2004 r. Inauguracyjne szkolenie odbyło się na Torze Poznań i uczestniczyli w nim przedstawiciele lokalnych władz i instytucji oraz dziennikarze.

03 Skoda jpg

W kolejnych latach, oprócz dynamicznego rozwoju działalności szkoleniowej, Szkoła Auto uczestniczyła w wielu projektach, służących poprawieniu bezpieczeństwa ruchu drogowego i działalność tę, jako marka odpowiedzialna społecznie, z powodzeniem kontynuuje do dziś.

Od 2006 r. partnerem Szkoły Auto marki Škoda jest europejski lider w zakresie szkolenia kierowców – ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin-Brandenburg. Specjaliści z ADAC wraz z instruktorami Szkoły Auto Škoda przygotowali specjalny program szkoleniowy, który wykorzystuje niemieckie doświadczenie i wiedzę, uwzględniając specyficzne polskie warunki.

We wrześniu 2007 r. Szkoła Auto Škoda wprowadziła do swojej oferty szkolenia z zakresu ekologicznej i ekonomicznej jazdy Eco Driving. Partnerem tego projektu jest fiński EcoDriving Center Oy. Od 2009 r. Szkoła Auto Škoda jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Motorowego – organizacji zrzeszającej najlepsze Ośrodki Doskonalenia Techniki Jazdy w Polsce.

Od 2011 r. instruktorzy Szkoły Auto są certyfikowanymi trenerami europejskiego programu ECOWILL. Głównym celem współpracy jest propagowanie ekojazdy, zmniejszanie ilości emisji CO2 oraz zwiększanie poziomu bezpieczeństwa na drogach. Instruktorzy Szkoły Auto są jedynymi w Polsce i jednymi ze 122 instruktorów w Europie, którzy uzyskali certyfikaty trenerskie ECOWILL uprawniające do szkolenia instruktorów nauki jazdy w Polsce.

02 Skoda jpg

Dzięki kompetencjom potwierdzonym certyfikatami ADAC, Eco Driving Finland, ECOWILL oraz polskim uprawnieniom doskonalenia techniki jazdy oraz nauki jazdy, instruktorzy Szkoły Auto Škoda prowadzą szkolenia w regularnym ruchu drogowym oraz na torach bezpiecznej jazdy nie tylko w Polsce, ale również w centrach bezpiecznej jazdy w całej Europie.

Nieprzerwanie od 2008 r., instruktorzy Szkoły Auto biorą udział w ogólnopolskim Superteście Ekonomii organizowanym przez Stowarzyszenie Auto Klub Dziennikarzy Polskich. Posiadane kompetencje pozwalają im na coroczne zwycięstwa w różnych klasyfikacjach. Stanowi to dowód na to, że auta marki Škoda są przyjazne nie tylko dla środowiska, ale również dla domowego budżetu.

01 Skoda jpg

Od początku swojego istnienia Szkoła Auto dysponuje najnowocześniejszą flotą aut szkoleniowych, która jest systematycznie uzupełniana nowymi modelami wchodzącymi na rynek. Kolejnym krokiem wieloletniej działalności na polu bezpieczeństwa ruchu drogowego jest pierwsze w Europie Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa Škoda Auto Lab, którego głównym celem jest szeroko rozumiana edukacja motoryzacyjna z zakresu bezpieczeństwa na drogach, która ma prowadzić do zmniejszenia liczby wypadków z udziałem kierowców, rowerzystów i pieszych.

Przez 10 lat działalności, z roku na rok Szkoła Auto rośnie w siłę. Z pasją i zaangażowaniem przeszkoliła już ponad 22 000 polskich kierowców. Można śmiało powiedzieć, że Szkoła Auto Škoda ma znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.