Na Torze Kielce w Miedzianej Górze odbył się pierwszy w Polsce test samochodów służbowych…. wybieranych, jako modele benefitowe w ramach zasady user chooser – „Fleet Auto Premium.

Subiektywny test dla praktyków”. Jest to najnowsza inicjatywa flotowa firmy Fleet Meetings, wydawcy magazynu „Fleet”. Partnerem merytorycznym testu była firma Driving Experience.

User chooser – to określenie na możliwość wyboru samochodu służbowego przez samego  użytkownika. Są to samochody dostarczane pracownikom jako dodatkowe świadczenia w pakiecie wynagrodzeń. Wybór takiego samochodu jest zwykle bardziej elastyczny a czasami nawet jest to wolny wybór pracownika. I to właśnie samochody będące nie tylko narzędziem pracy, ale także benefitem dla pracowników były przedmiotem testu Fleet Auto Premium. Na spotkanie zaproszono grupę jurorów, składającą się z 32 ekspertów odpowiedzialnych za samochody w dużych firmach.

Test został zorganizowany na czterech próbach, przeznaczonych poszczególnym modelom samochodów. Jurorzy testu mieli możliwość poznać zalety aut począwszy od segmentu D, przez limuzyny, crossowery i SUV-y. Oprócz poznania pojazdów, każdy z uczestników odbył też szkolenie z doskonalenia techniki jazdy. Dodatkowo obecność w samochodzie kolegów pozwalała na bieżąco wymieniać uwagi dotyczące poszczególnych modeli.