Od początku istnienia Skoda Auto Lab i Skoda Auto Szkoła z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznej jazdy samochodem zostało przeszkolonych łącznie ponad 100 000 osób.

Skoda Auto Szkoła nadal rozwija programy szkoleniowe, z którymi chce docierać do coraz większej liczby firm i instytucji, jednocześnie wpisując się w Narodowy Program Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Kolejnym podjętym krokiem było dwuetapowe szkolenie dla Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.  Pierwszym etapem szkolenia były warsztaty w Skoda Auto Lab, podczas których zostały poruszone istotne dla policjantów kwestie: zasady bezpieczeństwa biernego i czynnego (nowoczesne systemy bezpieczeństwa), człowiek jako czynnik wpływający na bezpieczeństwo ruchu drogowego (czas reakcji, trzeźwość, widoczność na drodze), czy zabezpieczenie przewożonego sprzętu i luźnych przedmiotów w aucie.

Następnym etapem było szkolenie praktyczne w ośrodku doskonalenia techniki jazdy, gdzie funkcjonariusze mieli okazję pod okiem trenerów przećwiczyć tak istotne w ich codziennej pracy elementy, jak hamowanie awaryjne czy omijanie przeszkody na przyczepnej i śliskiej nawierzchni.

    01 _policja jpg