Skoda Auto Polska wspólnie ze Skoda Auto Szkoła zaprosiły funkcjonariuszki Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu na warsztaty z bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz szkolenie z zakresu doskonalenia techniki jazdy.

01 Skoda_policja jpg

Przygotowany dla Komendy Miejskiej Policji program szkolenia, obejmował podstawowe i najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy. Zaczynając od prawidłowej pozycji za kierownicą – przez wielu bardzo lekceważonej – poprzez dalszą naukę właściwego hamowania, poznania w praktyce działania systemu ABS oraz pokonywania zakrętu i serii zakrętów, co w przyszłości pozwoli odpowiednio zareagować w nagłej sytuacji na drodze, aż po symulator dachowania i zderzeń, co dostarczyło funkcjonariuszkom wiele emocji.

Dwanaście funkcjonariuszek Komendy Miejskiej Policji miało okazję poznać zalety samochodów Skody, w tym usiąść za kierownicą pierwszego w historii marki dużego SUV-a – modelu Kodiaq.

Skoda Auto Szkoła jest miejscem doskonalenia techniki jazdy, której zadaniem jest eliminowanie złych nawyków i błędów popełnianych przez kierowców oraz usprawnianie ich umiejętności w prowadzeniu samochodu, a w rezultacie zmniejszenie liczby wypadków z udziałem zarówno kierowców, jak i pieszych. Dodajmy, że od 2004 do końca ubiegłego roku liczba szkoleń w Skoda Auto Szkole  wyniosła 1 860.