Navigation

 

O Nas

Polskie Stowarzyszenie Motorowe Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy – bo tak brzmi pełna nazwa Stowarzyszenia zostało założone w październiku 2001 roku.

Głównym celem stowarzyszenia jest promocja i realizacja idei bezpieczeństwa na drogach oraz integracja środowiska osób, które są zainteresowane problemem bezpieczeństwa na drogach.
Stowarzyszenie skupia specjalistów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doskonalenia techniki jazdy, tworząc tym samym środowisko opiniotwórcze i doradcze.

W dniu 27.06.2017 odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków PSM ODTJ , podczas którego został wybrany nowy skład Zarządu PSM ODTJ:

Zarząd PSM:

Sobiesław Zasada

Prezes Honorowy

Pomysłodawca i założyciel Polskiego Stowarzyszenia Motorowego. 8-krotny Rajdowy Mistrz Polski, wicemistrz i mistrz Europy. Odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, odznaczony Krzyżem Oficerskim (1974) i Krzyżem Kawalerskim (1968) tego orderu. Pięciokrotnie otrzymał Złoty Medal „Za Wybitne Osiągnięcia Sportowe”.
Autor wielu publikacji i książek poświęconym rajdom i bezpieczeństwu na drogach (m in. „Moje rajdy”, „Szybkość Bezpieczna”).

Mariusz Stuszewski

Prezes Zarządu

Licencjonowany kierowca rajdowy posiadający licencję 1R. Licencjonowany kierowca wyścigowy posiadający licencję 1W. Ukończył kurs instruktorski SDTJ PZMot w 1978 roku z aktualizacją w 2002 roku. Od 2001 roku licencjonowany instruktor nauki jazdy. Zawodowo prowadzi firmę zajmującą się poprawą bezpieczeństwa na drogach „Doskonalenie Techniki Jazdy Samochodem”. Współzałożyciel Akademii Jazdy Opel oraz Akademii Jazdy Chevrolet. Członek Zarządu Automobilklubu Polski, Przewodniczący Zespołu Szkoleniowego Automobilklubu Polski.
Przewodniczący Zespołu Szkoleniowego Polskiego Związku Motorowego. Wice Prezes Polskiego Stowarzyszenia Motorowego. Zdobywca nagrody specjalnej plebiscytu Fleet Awards Polska w 2006 roku za wkład w poprawę bezpieczeństwa na drogach.
Wyróżniony przez magazyn „FLOTA” jako jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej branży flotowej.

Ireneusz Dancewicz

Wiceprezes Zarządu

Certyfikowany instruktor techniki jazdy z blisko 20-letnim doświadczeniem. Uczestnik wielu szkoleń na poziomie instruktorskim. Do najciekawszych należą sportowe szkolenia Subaru Imprezą STI na torze lodowym ADAC w Austrii, trwające niemal tydzień elitarne szkolenie z wykorzystaniem Porsche 911 na słynnej północnej pętli niemieckiego toru Nürburgring oraz szkolenie techniki jazdy w ośrodku ADAC Linthe pod Berlinem. Instruktor Szkoły Jazdy Subaru oraz AMG Driving Academy. Z ramienia AMG uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach w Stanach Zjednoczonych (Laguna Seca w Kalifornii oraz Circuit of the Americas w Texasie), Czechach, Austrii, Niemczech oraz na zamarzniętych jeziorach Szwecji. Odpowiedzialny w SJS Driving Academy za koordynację szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy samochodem.

Maciej Bonczyk

Wiceprezes zarządu

Związany ze sportem motorowym od zawsze… Doświadczony sędzia w wyścigach i rajdach samochodowych. Brał udział w rajdach samochodowych. Wykształcenie techniczne i managerskie. Wieloletnie doświadczenie w pracy w międzynarodowych koncernach. Od 2010 roku związany ze Skoda Auto Szkoła. Odpowiedzialny m.in. za projekt Skoda Auto LAB i budowę Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy – Skoda Autodrom Poznań. Oba projekty wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Zainteresowania: sporty motorowe i podróżowanie po świecie.

Waldemar Chromiński

Członek Zarządu

Statut PSM

Szkolenia DTJ

Kontakt z PSM

Stowarzyszone ośrodki