Navigation

O Nas

Polskie Stowarzyszenie Motorowe Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy – bo tak brzmi pełna nazwa Stowarzyszenia zostało założone w październiku 2001 roku.

Głównym celem stowarzyszenia jest promocja i realizacja idei bezpieczeństwa na drogach oraz integracja środowiska osób, które są zainteresowane problemem bezpieczeństwa na drogach.
Stowarzyszenie skupia specjalistów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz doskonalenia techniki jazdy, tworząc tym samym środowisko opiniotwórcze i doradcze.

W dniu 27.06.2017 odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków PSM ODTJ , podczas którego został wybrany nowy skład Zarządu PSM ODTJ:

Zarząd PSM:

Sobiesław Zasada

Honorowy Prezes PSM ODTJ

Legenda motoryzacji w Polsce, triumfator wielu najtrudniejszych rajdów światowych, wielokrotny Mistrz Polski i Europy, autor wielu książek wspomnieniowych traktujących również technikę bezpiecznej jazdy ( „Szybkość Bezpieczna”), która warunkuje dobrego kierowcę. Współtwórca pierwszego w Polsce – wielokrotnie emitowanego w TVP – filmu o jeździe na śliskich nawierzchniach w trudnych warunkach zimowych.
Inicjator, założyciel i organizator Polskiego Stowarzyszenia Motorowego.

Mariusz Stuszewski

Prezes Zarządu

Licencjonowany kierowca rajdowy posiadający licencję 1R. Licencjonowany kierowca wyścigowy posiadający licencję 1W. Ukończył kurs instruktorski SDTJ PZMot w 1978 roku z aktualizacją w 2002 roku. Od 2001 roku licencjonowany instruktor nauki jazdy. Zawodowo prowadzi firmę zajmującą się poprawą bezpieczeństwa na drogach „Doskonalenie Techniki Jazdy Samochodem”. Współzałożyciel Akademii Jazdy Opel oraz Akademii Jazdy Chevrolet. Członek Zarządu Automobilklubu Polski, Przewodniczący Zespołu Szkoleniowego Automobilklubu Polski.
Przewodniczący Zespołu Szkoleniowego Polskiego Związku Motorowego. Wice Prezes Polskiego Stowarzyszenia Motorowego. Zdobywca nagrody specjalnej plebiscytu Fleet Awards Polska w 2006 roku za wkład w poprawę bezpieczeństwa na drogach.
Wyróżniony przez magazyn „FLOTA” jako jedna ze 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej branży flotowej.

Bogusław Bach

Wiceprezes Zarządu

Wieloletni trener doskonalenia techniki jazdy,twórca i właściciel Toruńskiej Akademii Jazdy,od lat zaangażowany w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, współpracuje ze Szwedzkimi ośrodkami o podobnym profilu szkoleniowym .
Licencjonowany Kierowca rajdowy licencja 1 R ( międzynarodowa ) oraz wyścigowa.
Odnosił suksesy Na trasach rajdowych w Szwecji oraz w Polsce.
Autor książki „Jeżdżę bezpiecznie”, pasjonat motoryzacji.

Tomasz Czopik

Wiceprezes Zarządu

polski kierowca rajdowy, mistrz Polski RSMP w roku 2003, promotor bezpieczeństwa w ruchu drogowym, właściciel Szkoły Bezpiecznej Jazdy, którą założył w 2004 roku.

Wacław Kostecki

Członek zarządu

Ze szkoleniem kierowców związany od 1988 roku.Założyciel szkoły Auto Trening, a następnie Szkoły Jazdy SJS. W 1996r ukończył szkolenie podstawowe i zaawansowane w Test&Trening w Teesdorfie, w 1997 roku Advanced Drivers Training Course, a w 1998 w International Road Safety Training Ltd – Car Skid Training Course. Wspólnie z ÖAMTC organizował i prowadził szkolenia dla kierowców samochodów osobowych, ciężarowych i cystern. Zawodnik i działacz Automobilklubu Krakowskiego, wielokrotny Dyrektor Rajdu Krakowskiego. Dziennikarz motoryzacyjny, startujący w Samochodowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy organizowanych przez AKDP (tytuł Mistrza Polski w 2000r). Dzięki doświadczeniu dziennikarskiemu posiada dużą wiedzę praktyczną dotyczącą różnych modeli i typów aut.

Waldemar Chromiński

Członek zarządu - Skarbnik

Psycholog bezpieczeństwa ruchu drogowego

Adam Knietowski

Członek zarządu

Szef wyszkolenia odpowiedzialny za wdrażanie optymalnych systemów szkoleń i ujednolicanie celów szkoleniowych. Wieloletnie doświadczenie jako instruktor techniki i nauki jazdy oraz jako koordynator szkoleń w ODTJ. Wdrożeniowiec systemów prewencji kolizyjnej i rozwiązań telematycznych.

Wiesław Mrówczyński

Członek Zarządu

Dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny,filmowiec wieloletni korespondent w Paryżu Mistrz Polski i wielokrotnyuczestnik rajdów i wyścigów zagranicznych, autor – wraz z Sobiesławem Zasadą -pierwszego w historii u nas filmu o właściwej technice bezpiecznej jazdy „UwagaPOŚLIZG”. B. członek KomisjiSzkoleniowej Polskiego Związku Motorowego.

Statut PSM

Szkolenia DTJ

Kontakt z PSM

Stowarzyszone ośrodki