Szkoła Jazdy Subaru – obchodzi w tym roku 20-lecie swojego istnienia.

Na kartach jej historii zapisały się takie osobistości jak Krzysztof Hołowczyc, Maciej Wisławski, Kajetan Kajetanowicz czy Wojciech Chuchała.
SJS (10)

„- Dla nas to ważny jubileusz, ponieważ w perspektywie czasu dobitnie pokazuje, że idea powstania Szkoły Jazdy Subaru okazała się niezwykle potrzebna i na swój sposób zrewolucjonizowała rynek szkoleń w Polsce. Nasza szkoła pozwoliła dziesiątkom tysięcy kierowców stać się lepszymi i przede wszystkim świadomymi użytkownikami ruchu drogowego, co bezpośrednio przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Cieszy fakt, iż nasi kursanci bardzo ciepło i z entuzjazmem wspominają zajęcia a kredyt zaufania, jakim obdarzają nas ludzie po prostu zobowiązuje – stąd między innymi bierze się ta nasza słynna jakość. Gdybyśmy nie kochali tego, co robimy na pewno nie bylibyśmy tu, gdzie dziś jesteśmy. Od 20 lat napędza nas pasja i ludzie to dostrzegają.” – mówi Ireneusz Dancewicz, prezes Grupy SJS. S.A., której jednym z brandów jest Szkoła Jazdy Subaru.

SJS2

Szkoła Jazdy Subaru, założona w roku 2000 z inicjatywy Prezesa Subaru Import Polska, Witolda Rogalskiego oraz prowadzącego od wielu lat szkolenia Wacława Kosteckiego, zyskała miano pierwszej w Polsce markowej akademii, w której kierowcy mogli doskonalić swoje umiejętności z zakresu bezpiecznej jazdy. Istotny wkład w opracowanie pierwszych programów szkoleniowych miał – święcący wówczas tryumfy w Subaru Imprezie WRC – Krzysztof Hołowczyc.

 

Początkowo zajęcia były przeznaczone dla właścicieli samochodów spod znaku Plejad, jednak szybko okazało się, że chętnych jest znacznie więcej. Klimat panujący na zajęciach, wysoka jakość szkoleń w parze z profesjonalizmem certyfikowanych instruktorów przyciągnęły szerokie grono zainteresowanych. I tak jest po dziś dzień.

 

Dziś Szkoła Jazdy Subaru to już kultowa, stanowiąca gwarant szkoleń na najwyższym poziomie marka, czego potwierdzeniem są wyróżnienia w plebiscytach branżowych, ale przede wszystkim uznanie ze strony jej kursantów. Są wśród nich zarówno klienci indywidualni, jak i firmy, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo. W ofercie szkoły, obok klasycznych szkoleń flotowych, można znaleźć specjalne programy szkoleń sportowych, przeznaczone dla osób aspirujących do tytułów mistrzowskich.

SJS3

Na długiej liście instruktorów SJS znajduje się wielu doskonałych zawodników takich jak wielokrotny Mistrz Polski i Europy – Kajetan Kajetanowicz, najbardziej znany, legendarny pilot rajdowy – Maciek Wisławski czy Wojciech Chuchała, rajdowy mistrz młodego pokolenia.

 

Od samego początku Szkoła Jazdy Subaru uczestniczy w słynnych Zlotach Plejad jako partner odpowiadający za opracowanie i przygotowanie prób sprawnościowych dla tras szosowych oraz turystyczno-szosowych.

 

20-letnie doświadczenie pozwoliło również  na rozwój. Szkoła Jazdy Subaru stała się początkiem dla utworzenia Grupy SJS S. A., w skład której wchodzi obecnie SJS Driving Academy – szkoła bezpiecznej jazdy oraz Driving Experience – dział specjalizujący się w organizacji eventów motoryzacyjnych.